Evet. Camilerde halılar olduğu için genelde bir ısı izolasyonun üzerine elektrikli ısıtıcı kablolar monte edilmekte ve üzeri harçla kapatılmaktadır. Bu harç iyice düzleştirildikten sonra üzerine halılar serilebilmektedir. Isıtıcı kablolar zeminden 3-4 cm aşağıda yer aldığı için muntazam bir ısıtma sağlamakta ve halılar beton zeminde olmasından dolayı herhangi bir nemlenmeden dolayı çürüme söz konusu olmaz.

Ayrıca, Camilerde saflara göre ısıtma yapılabildiğinden, caminin doluluk oranına göre termostatlar saf-saf çalıştırılıp enerji tasarrufu sağlamaktadır.
Camilerde diğer bir sorun ise, özellikle kış aylarında ısıtma borularının donmasıdır. Çünkü yatsı namazı ile sabah namazı arasındaki süre çok uzundur ve bu esnada kışın camilerin ısıtma sistemi donduğundan çok büyük sorunlar yaşanmaktadır. Hatta bazı camilerde su donmasın diye yatsı namazından sabah namazına kadar ısıtma sistemi düşük ayarda sürekli çalıştırılmaktadır. Bu sorunların hiçbirisini elektrikli yerden cami ısıtması yapıtığınızda yaşamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir